Klubjai:Dunaferr SE

Nevelő edzője: Imre Vilmos

Edzői:Rapatyi Tamás, Ökrös Csaba, Kolics János, Imre Vilmos

Első válogatottság: 2004.11.16. Borlange (Franciaország,23-26)

Legjobb eredményei:Világ Kupa-7.(2004), junior Vb-3. (2005), junior Eb-4.(2004), ifjúsági Eb-8. (2003)

Küzdelmes vereség
Bár remekül helyt állt, de hatgólos vereséget szenvedett a bajnoki címvédő Veszprém együttesétől a Dunaferr SE férfi kézilabda-csapata. Ezzel együtt eldőlt, hogy csapatunk a harmadik helyen fejezi be az alapszakasz küzdelmeit.

Dunaferr SE - MKB Veszprém
31-37 (14-15)
Dunaújváros Jv: Herczeg P., Südi P
Dunaferr SE: Stochl (kapus); Gúnya 5, Vujin 8, Kukucka 2, Zubai 5, Császár 5, Törő 5. Csere: Mikler (kapus), Nagy K. 1, Kemény, Grebenár, Sándor, Dénes, Rosta.
Edző: Imre Vilmos.

A bravúr reményében, rendkívül elszántan készülődött a Veszprém elleni mérkőzésre a Dunaferr SE férfi kézilabda-csapata, s Imre Vilmos tanítványai nagyon bíztak abban, hogy sikerül megszorítaniuk, vagy akár legyőzni is a bajnoki címvédőt.

Egyenlő erők

Az előzetes fogadkozásoknak megfelelően, hatalmas elánnal vetették magukat a küzdelembe a piros-fehérek, akik egyáltalán nem illetődtek meg veszprémi sztároktól, s ugyan Gál még a vendégeknek szerzett vezetést, Vujin két bombája után hamar dunaújvárosi előnyt mutatott az eredményjelző (2-1). A Zovko-csapatot láthatóan megfogta a mieink agresszív védekezése, de Iváncsik sikeres büntetőivel így is megfordította az állást, igaz elrugaszkodnia egyáltalán nem sikerült, mert a Dunaferr továbbra is példásan küzdött. A vendégek meglehetősen idegesnek tűntek a mérkőzés első periódusában, hiszen többször is csak kiállítást érően tudták megakadályozni a mieink támadásait, s a fegyelmezetlenségüket góllal, gólokkal büntették Császárék, s a tizenegyedik percben, a hazai szurkolók legnagyobb örömére ismét nálunk volt az előny (6-5).
Lazarovék lassan kezdtek rájönni a hazai védekezés ellenszerére, így hamar időt kellett kérnie Imre Vilmosnak, de a rövid pauza után így is két gyors veszprémi találattal folytatódott a játék. Stochl bravúrjai azonban továbbra is jó helyzetben tartották a mieinket (10-10), akik rendre válaszolni tudtak a vendégek góljaira, így a címvédő egyáltalán nem érezhette biztonságban magát. Az élvezetes, hatalmas csatában egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni, s bár akár a vezetést is átvehette volna együttesünk az utolsó másodpercekben, egy eladott labda, s Iváncsik gyors indulásból szerzett találata után mégis vendégelőnnyel zárult az első harminc perc (14-15).

Veszprémi sebességváltás

A második játékrészt már nagyobb lendülettel kezdték a vendégek, akik Lazarov és az első félidőben visszafogottan játszó Perez találataival villámrajtot vettek, s mindössze öt perc alatt négygólosra növelték előnyüket (15-19). A Dunaferr támadásban és védekezésben is többször hibázott, így egyáltalán nem volt meglepő, hogy Imre Vilmosnak már a félidő elején időt kellett kérnie, hogy átbeszélje tanítványaival a követendő taktikát. Az időkérés jót is tett a csapatnak, mert a folytatásban már nem nőtt a két gárda közti különbség sőt, a félidő derekára Császár, Gúnya és Zubai góljaival még csökkenteni is sikerült hátrányunkat (20-23).

Végül vendégsiker

A vendégek azonban bizonyították klasszisukat, s a következő öt percben végleg eldöntötték a találkozót, köszönhetően elsősorban remek védekezésüknek, s Buday, valamint Lapcevic gólerősségének. A mieinktől ekkor a szerencse is elpártolt, ráadásul az első játékrészben jól működő védelem is megbomlott, így a veszprémiek minden támadása ziccerig futhatott, s az ötvenedik percre már csak az volt a kérdéses, hogy milyen arányban nyeri a találkozót a vendégcsapat (24-30). Az utolsó tíz percre teljesen nyitott védekezésre váltott a Dunaferr, de hiába sikerült felzárkózni többször is négy találatra, a záró percek rohanásából végül a vendégek jöttek ki jobban, s rutinjuknak, nagyobb tudásuknak, valamint hosszabb cserepadjuknak köszönhetően hatgólos győzelmet arattak a forduló rangadóján (31-37).
A Dunaferr csapatának ezzel együtt semmi oka nincs a szégyenkezésre, mert a mérkőzés nagy részében egyenrangú ellenfele volt a világsztárokkal teletűzdelt veszprémi gárdának, s olyan teljesítményt nyújtott, melyre bátran lehet építeni a közeljövő fontos mérkőzésein.