Klubjai:Dunaferr SE

Nevelő edzője: Imre Vilmos

Edzői:Rapatyi Tamás, Ökrös Csaba, Kolics János, Imre Vilmos

Első válogatottság: 2004.11.16. Borlange (Franciaország,23-26)

Legjobb eredményei:Világ Kupa-7.(2004), junior Vb-3. (2005), junior Eb-4.(2004), ifjúsági Eb-8. (2003)

dunaferrhanball.hu  2006.05.16. 20:27

A harmadik helyen végzett az idei bajnokságban a Dunaferr SE férfikézilabda-csapata, miután a bronzcsata utolsó összecsapásán is könnyedén verte a PLER gárdáját.

DUNAFERR - PLER-Elektromos
40-30 (19-13)
Dunaújváros Jv: Dudás T, Serfőző Zs
DUNAFERR: Stochl - Törő 1, Császár 6, Kukucka 2, Zubai 2, Vujin 14, Gúnya 9. Csere: Mikler (kapus), Rosta, Kemény, Grebenár 2, Nagy K. 2, Sándor 2, Dénes.
Edző: Imre Vilmos.

undefined
szép játék
Ünnepre készülődött ma este a Dunaferr SE férfikézilabda-csapata, mely a bajnoki bronzcsata harmadik, reményeink szerinti utolsó összecsapásán a PLER gárdáját fogadta. Együttesünk nagyon fogadkozott, hogy egy újabb magabiztos győzelemmel zárja le a párharcot, s szépen búcsúzik az idei szezontól, valamint a gárdát elhagyó játékosoktól.

Az eleje még szoros

Nagy lendülettel kezdték a csapatok a mérkőzést, melyen az első percek elsősorban a támadásokról szóltak. Egyik gárda sem védekezett túl hatékonyan, így felváltva estek a gólok, s a hatodik percben már kilenc gólt láthattak a mérkőzésre kilátogató drukkerek (5-4). A folytatásban elhibázott pár támadást együttesünk, s a vendégek fordítani tudtak, de még mielőtt komolyan izgulnunk kellett volna egy négy-nullás rohammal adták tudtára Vujinék a fővárosiaknak, hogy több sikerről ne is álmodozzanak (10-7). A félidő derekától aztán már a védelmek is egyre jobban muzsikáltak, picit csökkent az iram is, de ennek ellenére magabiztosan tartotta irányítása alatt a meccset együttesünk, mely a huszadik percre, Császár két remekbeszabott góljának köszönhetően már négy góllal vezetett (12-8).
Időt is kértek a vendégek, de a rövid pauza nem hozta meg a várt eredményt, hiszen a végjáték is a mieinknek sikerült jobban. Császár és Vujin valóságos gólpárbajt rendezett, miközben a túloldalon továbbra sem nagyon bírtak az újvárosi védelemmel a vendégek, így öt perccel a félidő vége előtt már tetemes volt a piros-fehérek előnye (17-11). A hátralévő időben ismét felváltva szerezték góljaikat a csapatok, így a második félidő már-már formalitásnak tűnt csupán (19-13).

Örömjáték, biztos siker

Ráadásul a második harminc percet úgy kezdte Imre Vilmos csapata, ahogy az a nagykönyvben meg van írva, hiszen az utolsó dunaújvárosi mérkőzését játszó Gúnya és Vujin góljaival tovább növelte előnyét, s nyolcpercnyi játékot követően már csak az lehetett kérdéses, hogy milyen arányban nyeri a találkozót a Dunaferr (24-16). A vendégeknek ugyan akadtak fellángolásaik, de a hátralévő időben valóságos örömkézilabdát mutatott be Imre Vilmos csapata. Vujin és Gúnya egymás után szórták a szebbnél-szebb gólokat, Mikler parádézott a kapuban, s a véghajrá előtt tízenként perccel már a kiütés határán túlra sodródott a vendégcsapat (34-21).
A találkozó utolsó tíz perce már-már fesztiváli hangulatban telt el. Imre Vilmos minden játékosának lehetőséget adott a bizonyításra, s bár a vendégek továbbra is azért küzdöttek, hogy elkerüljék a megalázó vereséget, az újvárosi cserék is magabiztosan tartották a két csapat közti tízgólos különbséget. Az utolsó öt percet már a közönség vastapsa közepette játszhatta végig együttesünk, mely végül negyven gólig jutva gázolta el a PLER gárdáját (40-30), s szerezte meg a bajnokság harmadik helyét.

Ünnep és búcsú

A mérkőzés végén aztán elszabadult a jó értelemben vett pokol. Az együttes és vezetése hatalmas ováció közepette búcsúzott el csapatunk három játékosától, Vujin Markotól, Gúnya Pétertől, valamint Richard Stochl kapustól, akik az elmúlt években számtalan gyönyörű pillanattal ajándékozták meg a csapat drukkereit. A megható búcsút követően került sor a bajnoki bronzérmek átadására, mely után a gárda tagjai közös sörözésre várták a drukkereket a csarnok büféjében, s nem kell különösebb látnoki képesség ahhoz sem, hogy a megjósoljuk, a buli várhatóan reggelig folytatódott. Megérdemelték, szép volt fiúk, köszönjük!