Klubjai:Dunaferr SE

Nevelő edzője: Imre Vilmos

Edzői:Rapatyi Tamás, Ökrös Csaba, Kolics János, Imre Vilmos

Első válogatottság: 2004.11.16. Borlange (Franciaország,23-26)

Legjobb eredményei:Világ Kupa-7.(2004), junior Vb-3. (2005), junior Eb-4.(2004), ifjúsági Eb-8. (2003)

dunaferrhandball.com  2006.08.06. 23:40

Nem kis meglepetésre, s hatalmas örömünkre, második felkészülési mérkőzését is megnyerte a Dunaferr SE férfikézilabda-csapata, pedig ezúttal nem más volt az ellenfél, mint a bajnoki címvédő, BL-elődöntős MKB Veszprém együttese.

Dunaferr SE - MKB Veszprém
35-33 (19-15)
Dunaújváros
Dunaferr SE: Mikler, Iváncsik T. 5, Djukic 3, Kukucka 2, Zubai 1, Császár 11, Törő 6. Csere: Szathmári (kapus), Rosta 1, Kemény, Nagy K. 4, Grebenár 1, Dénes, Sándor 1.
Edző: Imre Vilmos

A Százhalombatta ellen sikert követően újabb felkészülési találkozó várt tegnap délután a Dunaferr Se férfi kézilabdázóira, akik délután fél hattól az MKB Veszprém együttesét fogadták. Bár a vendégek mindössze öt-hat napja vannak edzésben, nagyon nehéz meccs várt a mieinkre, akiknek Imre Vilmos még a meccs miatt sem adott kegyelmet, s egy kőkemény délelőtti edzés után várhatták a délutáni találkozót.

Rohanás, előny

A mérkőzés első gólját a teljes csapattal érkező vendégek szerezték, akik még azt a luxust is megengedhették maguknak, hogy nyolc-tízpercenként teljes sorokat cseréljenek. Ez persze cseppet sem hatotta meg a piros-fehéreket, akik az első hat-hét perc kapkodó játéka után valósággal állva hagyták ellenfelüket, s két perc alatt lőtt négy indításgóllal, már a tizedik percben négy góllal vezettek (6-2).
Mikler remekül védett, Császár valósággal ellenállhatatlan volt, s bár a vendégek a folytatásban már jóval pontosabban játszottak, mint a mérkőzés elején, minden veszprémi gólra volt válasza a Dunaferrnek, nemhogy csökkent, de tovább nőtt a két gárda közti különbség (15-9). A záró öt percet viszont nagyon megnyomta a bajnok, igaz ehhez kellett az is, hogy a mieink ziccereket hibázzanak, de hiába sikerült felzárkózniuk két találatra, Császár kilencedik gólja után, így is négyfás hazai előnyt mutatott az eredményjelző a szünetben (19-15).

Győzelem fáradtan is

A második játékrészben a Veszprém kapust cserélt, s a tavaly még dunaújvárosi színekben védő Stochl beállítása jó húzásnak bizonyult. Risó ugyanis valósággal lehúzta a rolót, így hiába védett többször is bravúrosan a mieinknél a szintén csereként beállt Szathmári, Lazarov és Gál góljaival fokozatosan csökkentette a különbséget a vendégcsapat, mely a negyvenedik percre utol is érte a piros-fehéreket (24-24).
Innentől kezdve minden egyes találatért iszonyatosan meg kellett küzdenie a csapatoknak, melyek igazi presztízscsatát avanzsáltak a barátságos felkészülési meccsből, így a folytatás meglehetősen izgalmasan alakult. Hol a mieink, hol a Veszprém vezetett egy-egy találattal, de az utolsó öt percet ezúttal is a mieink bírták jobban, s Törő, valamint Iváncsik és Nagy Kornél góljainak, valamint Szathmári bravúrjainak köszönhetően végül legyőzték híres-neves ellenfelüket (35-33).
A találkozó után Imre Vilmos, természetesen boldogan, de reálisan értékelte a látottakat. – Nagyon örülök a mutatott teljesítménynek, s ezt nem csak azért mondom, mert sikerült megverni a Veszprémet, ez lenne a véleményem akkor is, ha vereséget szenvedtünk volna. A győzelem ellenére azonban továbbra is a földön kell járnunk, mert rengeteg még a tennivaló. A mutatott edzésmunka tükörképe volt a találkozó, azaz a csapat hozzáállásával továbbra sincsen semmi gond, s az újak beépítése is remek ütemben halad, ám az több mint biztató, hogy bírtuk az általunk diktált tempót, s taktikai repertoárunknak, alig több mint a negyedét használtuk csak fel.