Klubjai:Dunaferr SE

Nevelő edzője: Imre Vilmos

Edzői:Rapatyi Tamás, Ökrös Csaba, Kolics János, Imre Vilmos

Első válogatottság: 2004.11.16. Borlange (Franciaország,23-26)

Legjobb eredményei:Világ Kupa-7.(2004), junior Vb-3. (2005), junior Eb-4.(2004), ifjúsági Eb-8. (2003)

dunaferrhandball.com  2006.08.06. 23:43

Továbbra is remek formában játszanak a Dunaferr SE férfi kézilabdázói, akik tegnap Tatabányán vendégszerepeltek, s arattak 21 gólos győzelmet harmadik felkészülési mérkőzésükön.

Tatabánya - Dunaferr SE
16-37 (8-19)
Dunaferr SE: Mikler, Törő 9, Császár 8, Nagy K. 5, Zubai, Djukic 4, Iváncsik T. 5. Csere: Szathmári (kapus), Rosta, Kemény, Grebenár 5, Dénes 1, Sándor, Muhl.
Edző: Imre Vilmos

A Százhalombatta és a Veszprém ellen megvívott győztes csatákat követően, újabb edzőmeccs várt a Dunaferr SE férfi kézilabdázóira, akik tegnap a tavalyi bajnokság ötödik helyén végző Tatabánya együtteséhez látogattak. Imre Vilmos vezetőedző továbbra is ugyanazt a játékot várta csapatától, mellyel az első két edzőmeccsen győzelmet aratott együttese, s természetesen azt, hogy harmadik találkozója után is győztesen vonulnak le a pályáról Császárék.

Más súlycsoport

A mérkőzés végül hozta is az előzetes várakozásokat, mert együttesünk már az első játékrészben eldöntötte az összecsapást. A piros-fehérek remekül védekeztek, s támadójátékukra sem lehetett semmilyen panasz, így az első perctől kezdve irányításuk alatt tartották a mérkőzést. A mérkőzés elején ezzel együtt még tartotta magát a hazai csapat, de a tizedik perctől összekapta védekezését csapatunk, s Djukic, Nagy Kornél, Császár és Törő góljaival állva hagyta ellenfelét. A kapuban ráadásul Mikler is halmozta a bravúrokat, így a félidei szünetre már csak az volt a kérdés, hogy milyen arányban nyeri a mérkőzést Imre Vilmos csapata (8-19).
A második játékrészben már egyre többet cserélt a Dunaferr vezetőedzője, de ez sem hozott nagy változást a játékban, mert a csereként beállt játékosok is pontosan tudták a dolgukat, így a folytatásban is egyre nőtt a két csapat közti különbség. A csereként beállt Szathmári ott folytatta, ahol Mikler abbahagyta, s mivel Törő és Iváncsik és Császár sem tudott leállni a gólszerzéssel, végül 16-37 arányban nyerte az előzetesen sokkal nehezebbnek jósolt meccset együttesünk.

Továbbra is a földön

A mérkőzés után Imre Vilmos vezetőedző természetesen elégedetten elemezte a mérkőzést honlapunknak, de mint elmondta, ebből az eredményből továbbra sem szabad messzemenő következtetéseket levonni, hiszen az igazi erőpróbák csak most következnek.
- A mai kézilabdában tizenhat kapott góllal lehozni egy meccset hatalmas teljesítmény. Ezúttal remekül ment a védekezés a csapatnak, s külön ki kell emelnem a kapusokat, akik szintén nagyon jól védtek. A taktikánk nem változott a Veszprém elleni meccshez képest, viszont összjátékban ismét sikerült előrébb lépnünk, s az újak beilleszkedése is zökkenőmentes. Előrébb járunk a felkészülésben, mint azt előzetesen gondoltam, ám nagyon fontos, hogy továbbra is ilyen alázattal, szorgalommal készüljünk, s játsszunk minden meccsen. A nagy különbség ellenére nem szabad hogy elbízzuk magunkat, az igazi próba csak a jövő héten vár a csapatra, hiszen pár nap alatt három BL-csapattal, s a tavalyi KEK-döntőssel is megmérkőzünk.